Posted By:
Hal LewisThink about it this way:
If a kid has $2.00 to spend...he can currently go to the store and buy a pack of cards that contains 8 to 10 different cards.
BUT... in my scenario... his $2.00 would only buy ONE twinkie and therefore only ONE card!!
Thus, it would be a LOT harder for anyone to buy enough Twinkies to complete the whole set... and therefore cards would be a lot harder to come by and therefore a LOT MORE FUN to "hunt."