Quote:
Originally Posted by bnorth
WOW I wish we could get those prices here($4 dozen). I was a farmer till last fall when I hung it up. Just could not compete with the cheap crap sold in the stores. People would rather pay $.79Lb for a rock hard flavor less tomato than $2.50Lb of a nice one with flavor. I could not grow stuff for the prices WalMart sells their garbage for.
I don't have any chickens or eggs but I do have a lot of used greenhouse equipment I could trade. 
|
Sorry to hear it Ben. I've heard the same thing many times here in California.